So nebo such? Záleží, před čím stojí
So i such zdůrazňují, umocňují vaše tvrzení. Nedají se ale snadno zaměňovat.
So i such zdůrazňují, umocňují vaše tvrzení. Nedají se ale snadno zaměňovat.
Není jako jako jako. Slova like a as se totiž skutečně obě do češtiny překládají jako jako. Ale jejich použití se liší s ohledem na kontext.
Popřejte (nejen) k narozeninám originálně. Uděláte tím radost oslavencům, ale především svojí angličtině, protože se naučíte super skvělé hlášky a rozšíříte si slovní zásobu.
Ten rozdíl je vlastně hodně jednoduchý, jakmile ho jednou pochopíte, tak už v tomhle gramatickém chytáku nebudete chybovat.
Vidíte anglické slovíčko a je vám povědomé. Jasně, tak to bude něco převzatého z angličtiny, říkáte si. Jenže pak zjistíte, že v překladu znamená něco úplně jiného a chyba, nedorozumění nebo trapas je na světě. Podíváme se na ty nejčastější zákeřňáky.
Oba kurzy jsou užitečné a plné super lekcí o angličtině. Oba využijí (téměř) všechny úrovně angličtinářů. Takže jak si vybrat? Mám pro vás podrobné srovnání, díky kterému už nebudete váhat.
Existují slova nebo slovní spojení, která se zhmotní při překladu tak automaticky, že jsme přesvědčeni o jejich správnosti. Jenže často jde pouze o hluboko zaryté chyby, které stálým opakováním (nejen námi, ale i okolím) získaly punc správnosti. Bezpečně se jich zbavíte tak, že si chyby uvědomíte a v hlavě přepnete na bezchybnou variantu. Pojďme se s nimi seznámit.
Přemýšlíš, že by si se zúčastnil legendárních Ingliš weekendů, ale máš strach, nevěříš si nebo si prostě chceš udělat lepší představu o tom, jak takový Ingliš weekend probíhá? Proto je tu tento článek, skrze který se pokusím přiblížit tento víkend nabitý angličtinou očima účastníka.
To je asi ta nejčastější otázka, kterou dostávám. Abych dokázal odpovědět, potřebuji vědět, co je vaší cílovou metou a kolik času chcete a můžete učení pravidelně věnovat.
So i such zdůrazňují, umocňují vaše tvrzení. Nedají se ale snadno zaměňovat.
Dnes bych se s vámi rád podíval na ty podle mě nejlepší zdroje a nápady pro studium angličtiny z domu. Nemá smysl hrát si na to, že je to vlastně skvělé, že můžeme hezky studovat doma. Skvělé to určitě není. Ale buď můžeme na současnou situaci nadávat, anebo se můžeme pokusit čas, který doma máme, využít co nejlépe. Třeba právě k vylepšení angličtiny. Já osobně jednoznačně hlasuji pro druhou variantu a rád bych vám teď představil své nejoblíbenější zdroje či způsoby vylepšování angličtiny z domu. A nebojte, nemusíte používat úplně všechny. Jak říká slogan Tesco v UK, Every little helps. 🙂
Kontakt
info@brona.cz
media@brona.cz
+470 739 008 826 (zákaznická podpora)
+420 774 089 969 (média)
Dopřejte si pravidelnou dávku angličtiny zdarma v mém newsletteru