Želva, losos nebo panda. Tahle zvířata vyslovujete špatně

Pojmenují je předškoláci, pochytí je také neangličtináři, ale i zkušení studenti jejich názvy často vyslovují špatně. Ano, podíváme se na zvířata, správnou výslovnost a na spoustu slovní zásoby, která se k světu fauny váže.

Continue Reading
Continue Reading

Nemlčte, když přijde řeč na peníze

Nemusíte se zrovna hnát do velkého investování nebo pronikat na burzy, stejně se o vás slovní zásoba spojená s financemi alespoň příležitostně otře. Abyste u zkoušek, debat v hospodě nebo při čtení zahraničních článků nebyli mimo obraz a rozuměli, připravil jsem pro vás s Fondee tento článek.

Continue Reading

Základní anglické časy vysvětlené tak, že už je nikdy nezaměníte

Proč mi to nikdy nikdo takhle jednoduše nevysvětlil? Konečně to chápu. To jsou nejčastější reakce pod videem s grafickým znázorněním 10 nejčastěji používaných anglických časů a gramatických záludností. Přesvědčte se sami, že naučit se rozpoznávat anglické časy není nutně otázka let, ale pouhých minut.

Continue Reading

Netrpte u trpného rodu

V češtině trpný rod považujeme za něco, co se hodí spíše do knížek nebo slovníku starší generace. V angličtině je ale běžně využívaný i v každodenních hovorech. Ke kompletnímu návodu na jeho vytvoření jsem přidal i příkladové věty k základním anglickým časů.

Continue Reading