bublina
Blog

Nejoblíbenější články

TOP fráze: Jak se omluvit a reagovat na omluvu v angličtině

Věta I am sorry samozřejmě není špatně. Ale. Patří mezi ty, které používáme často a stále ve stejné podobě. Což zní trochu nudně. Sepsal jsem vám proto 11 způsobů, jak se omluvíte a budete u toho znít jako větší anglický profík. A podíváme se i na to, jak omluvu anglicky přijmout.

Celý článek

7 tipů, jak si zlepšit angličtinu díky umělé inteligenci

Procvičujte zdarma psaní, otestujte si znalosti gramatiky nebo si nechte zjednodušit text. Učení angličtiny je zase o pořádný kus snadnější. Do hry totiž vstupuje umělá inteligence. Podíváme se na 7 způsobů, jak vám poslouží jako bezplatný učitel angličtiny připravený 24/7 na vaše otázky a potřeby.

Celý článek

Nejpoužívanější anglické zkratky

Číhají na nás v odborných dokumentech, pracovních mailech, ve filmech i při chatování s kamarády. Ty nejpoužívanější anglické zkratky se vyplatí znát. Ušetříte si googlení a nebudete rozhození, když na vás někdo změť na první pohled nic neříkajících písmenek vybalí.

Celý článek

Letos to dáte! Udělejme 2023 rokem angličtiny

Vymyslet předsevzetí není problém. Chleba se láme až ve chvíli, kdy je potřeba skutečně začít a hlavně vydržet. Proto vám poradím, jak posílíte motivaci a sestavíte si snadno splnitelnou denní dávku angličtiny, která vám zabere jen 10 minut. Uvidíte, že letos vydržíte a tajně doufám, že vás to i bude bavit.

Celý článek

Broňův návod: Jak vytvoříte skvělé video s vysokou sledovaností

Do točení videí jsem se zamiloval. Dostávám s jejich pomocí angličtinu k více než 171 tisícům odběratelů mého YouTube kanálu a moc mě jejich vytváření baví. A dnes vás zvu k sobě do video-kuchyně, abyste nahlédli pod pokličku toho, jak videa vznikají. Projedeme to komplet od nápadu přes techniku až po nahrávání na YouTube.

Celý článek

E-book plný inspirace zdarma​

Mýty o učení se (nejen) angličtiny

Máte rádi mýty a legendy? Já ano. Ale nemám je už tolik rád, když se týkají učení se (nejen) angličtiny. Víte, jak to je, jedna paní povídala… A za chvilku tomu věří celé město, respektive celá třída. Podíváme se proto na nejčastější mýty ohledně učení se (nejen) angličtiny, ať jim případně nepodlehnete.

Celý článek

20 nejčastějších špatně překládaných slov a výrazů z angličtiny do češtiny

Kvůli přejímání slov z angličtiny do češtiny máme tendence některá anglická slovíčka překládat právě s ohledem na češtinu. Jenže tak nevědomky vznikají chyby, které při konverzaci váš anglicky mluvící protějšek matou. Podívejte se na 20 nejčastěji chybně používaných anglických slov, které svádí k automatickému překladu, ale mají jiný význam, než se na první dobrou zdá.

Celý článek

Základní anglické časy vysvětlené tak, že už je nikdy nezaměníte

Proč mi to nikdy nikdo takhle jednoduše nevysvětlil? Konečně to chápu. To jsou nejčastější reakce pod videem s grafickým znázorněním 10 nejčastěji používaných anglických časů a gramatických záludností. Přesvědčte se sami, že naučit se rozpoznávat anglické časy není nutně otázka let, ale pouhých minut.

Ke každému času jsem pro vás připravil grafické náčrty, díky kterým jsem časům sám přišel na kloub. Pomohly už stovkám mých studentů, tak věřím, že pomohou i vám.

Celý článek

Netrpte u trpného rodu

V češtině trpný rod považujeme za něco, co se hodí spíše do knížek nebo slovníku starší generace. V angličtině je ale běžně využívaný i v každodenních hovorech. Ke kompletnímu návodu na jeho vytvoření jsem přidal i příkladové věty k základním anglickým časů.

Celý článek

E-book plný inspirace zdarma​