fbpx

10 anglických výrazů, které správně nepřeložíš

Dnes se společně podíváme na 10 výrazů, které téměř nikdo nedokáže přeložit správně, pokud tedy i vy budete patřit mezi ty neúspěšné nevěšte hlavu ani nepolykejte ampuli s kyanidem, jak sám Broňa zmiňuje ve videu tyto chyby se často vyskytují například i v titulcích (Broňa bohužel nezmínil zda v titulcích filmových či novinových, jsem tedy nyní na vážkách, zda mám navštívit Cinema city či započít pátrání po Peroutkově článku… můj šestý smysl-pravděpodobně struna hřbetní mi však napovída, že Broňa myslel ty první, tedy ty filmové). Tak konec planých řečí, jdeme na to!

Continue Reading

10 nejlepších tipů, jak uspět u cambridgeské zkoušky B2 First (FCE) a C1 Advanced (CAE)

V tomto, v pořadí již třetím videu/článku, se opět setkáme s naší milou Martinou, zástupkyní Cambridge Assesment English, která nám spolu s Broňou poradí Top 10 fíglů, jak se vypořádat s nástrahami dvou nejpopulárnějších cambridgeských zkoušek: First úroveň B2 (FCE) a Advanced úroveň C1 (CAE) a to tak, aby to bylo pokud možnost na „first“ pokus. Jste-li teprve na začátku své cesty za perfektní angličtinou doporučuji se podívat na kurz Základy anglické gramatiky od A do Z.

Continue Reading

Mezinárodní jazykové certifikáty Cambridge English a jejich uznávání

V dnešním článku se podíváme na některé často se opakující dotazy ohledně certifikátů a zkoušek Cambridge English. Pokud vás zajímají informace o tom jak taková zkouška probíhá a jak se co nejlépe připravit, můžete se podívat na předcházející články v této minisérii: Jak se připravit na zkoušky Cambridge English: B2 First (FCE) a C1 Advanced (CAE) a 10 nejlepších tipů, jak uspět u cambridgeské zkoušky B2 First (FCE) a C1 Advanced (CAE). Tak jdeme na to!

Continue Reading
Continue Reading

10 chyb, které dělá v angličtině každý začátečník

Chyby dělá každý a je jedno, jestli zrovna spletete poměr mouky a cukru v receptu na bábovku a nebo uděláte chybu v anglické větě – což je přesně ten případ, který dnes bude zajímat nás (je mi zcela jasné, že jste se už všichni těšili na ten recept).

Continue Reading