bublina
Blog

Nejoblíbenější články

[Návod] Jak na slovíčka v angličtině

Nepotřebujete znát tisíce slovíček. Na cca 80-85 % běžné komunikace si bohatě vystačíte s 1 000 slovy. Naučte se 3 slovíčka každý den a za rok touto dobou s jistotou porozumíte a domluvíte se. Jenže která slovíčka vybrat a jak se je efektivně učit, aby to nebyla ztráta času? Hned poradím.

Celý článek

TOP fráze: Jak se omluvit a reagovat na omluvu v angličtině

Věta I am sorry samozřejmě není špatně. Ale. Patří mezi ty, které používáme často a stále ve stejné podobě. Což zní trochu nudně. Sepsal jsem vám proto 11 způsobů, jak se omluvíte a budete u toho znít jako větší anglický profík. A podíváme se i na to, jak omluvu anglicky přijmout.

Celý článek

7 tipů, jak si zlepšit angličtinu díky umělé inteligenci

Procvičujte zdarma psaní, otestujte si znalosti gramatiky nebo si nechte zjednodušit text. Učení angličtiny je zase o pořádný kus snadnější. Do hry totiž vstupuje umělá inteligence. Podíváme se na 7 způsobů, jak vám poslouží jako bezplatný učitel angličtiny připravený 24/7 na vaše otázky a potřeby.

Celý článek

Nejpoužívanější anglické zkratky

Číhají na nás v odborných dokumentech, pracovních mailech, ve filmech i při chatování s kamarády. Ty nejpoužívanější anglické zkratky se vyplatí znát. Ušetříte si googlení a nebudete rozhození, když na vás někdo změť na první pohled nic neříkajících písmenek vybalí.

Celý článek

E-book plný inspirace zdarma​

Základní anglické časy vysvětlené tak, že už je nikdy nezaměníte

Proč mi to nikdy nikdo takhle jednoduše nevysvětlil? Konečně to chápu. To jsou nejčastější reakce pod videem s grafickým znázorněním 10 nejčastěji používaných anglických časů a gramatických záludností. Přesvědčte se sami, že naučit se rozpoznávat anglické časy není nutně otázka let, ale pouhých minut.

Ke každému času jsem pro vás připravil grafické náčrty, díky kterým jsem časům sám přišel na kloub. Pomohly už stovkám mých studentů, tak věřím, že pomohou i vám.

Celý článek

Nejlepší zdroje a nápady ke studiu angličtiny z domu (COVID-19 edition)

Dnes bych se s vámi rád podíval na ty podle mě nejlepší zdroje a nápady pro studium angličtiny z domu. Nemá smysl hrát si na to, že je to vlastně skvělé, že můžeme hezky studovat doma. Skvělé to určitě není. Ale buď můžeme na současnou situaci nadávat, anebo se můžeme pokusit čas, který doma máme, využít co nejlépe. Třeba právě k vylepšení angličtiny. Já osobně jednoznačně hlasuji pro druhou variantu a rád bych vám teď představil své nejoblíbenější zdroje či způsoby vylepšování angličtiny z domu. A nebojte, nemusíte používat úplně všechny. Jak říká slogan Tesco v UK, Every little helps. 🙂

Celý článek

E-book plný inspirace zdarma​