Přeskočit na obsah
bublina
Blog

Nejoblíbenější články

[Návod] Jak na slovíčka v angličtině

Nepotřebujete znát tisíce slovíček. Na cca 80-85 % běžné komunikace si bohatě vystačíte s 1 000 slovy. Naučte se 3 slovíčka každý den a za rok touto dobou s jistotou porozumíte a domluvíte se. Jenže která slovíčka vybrat a jak se je efektivně učit, aby to nebyla ztráta času? Hned poradím.

Celý článek

TOP fráze: Jak se omluvit a reagovat na omluvu v angličtině

Věta I am sorry samozřejmě není špatně. Ale. Patří mezi ty, které používáme často a stále ve stejné podobě. Což zní trochu nudně. Sepsal jsem vám proto 11 způsobů, jak se omluvíte a budete u toho znít jako větší anglický profík. A podíváme se i na to, jak omluvu anglicky přijmout.

Celý článek

Pusťte si angličtinu do sítí

E-book plný inspirace zdarma​

7 jednoduchých anglických vět, co správně nepřeložíš

Existují slova nebo slovní spojení, která se zhmotní při překladu tak automaticky, že jsme přesvědčeni o jejich správnosti. Jenže často jde pouze o hluboko zaryté chyby, které stálým opakováním (nejen námi, ale i okolím) získaly punc správnosti. Bezpečně se jich zbavíte tak, že si chyby uvědomíte a v hlavě přepnete na bezchybnou variantu. Pojďme se s nimi seznámit.

Celý článek

Jak poznáte skvělého učitele angličtiny

Víte, jak poznáte skvělého učitele angličtiny na první pohled? Těžko. Jsou ale signály a vodítka, díky nimž ty báječné i ne zrovna úžasné učitele rozeznáte. Já je z pohledu studenta, učitele i zakladatele virtuální jazykovky sesumíroval a doufám, že díky nim najdete toho nejlepšího právě pro vás.

Celý článek

E-book plný inspirace zdarma​