fbpx

Anglické předložky pohybové (prepositions of movement)

Hello! 🙂
Radostně hlásím, že pro vás mám další test! Dnes si spolu posvítíme na to, jak ovládáte anglické předložky pohybové (prepositions of movement), na které se (mimo jiné) zaměřuje můj Maxi kurz anglických předložek.

Připravení nechat se otestovat? Tak prosím přistupte blíže (klikněte na tlačítko Start the quiz) 🙂

Continue Reading

Anglické předložky místní (prepositions of place)

Hello! 🙂
Radostně hlásím, že pro vás mám další test! Dnes si spolu posvítíme na to, jak ovládáte anglické předložky místní (prepositions of place), na které se (mimo jiné) zaměřuje můj Maxi kurz anglických předložek.

Přepravení nechat se otestovat? Tak prosím přistupte blíže (čti: klikněte na tlačítko Start the quiz) 🙂

Continue Reading

Základní anglická gramatika – 8 nejtěžších vět

Zdravím všechny, vítá Vás Broňa, nadšený učitel angličtiny z Brna, no a vítám vás samozřejmě i já, Eliška! Okurková sezona je v plném proudu, což ale v žádném případě není důvod ke studijní letargii! Dnes jsme si pro vás totiž přichystali 8 vět, při jejichž překladu se spousta lidí zapotí víc než Emil Zátopek při své krasojízdě (či spíš krasoběhu) v Helsinkách.

Continue Reading

Velký test anglických frázových sloves

Dámy a pánové, mám tu pro vás velký test anglických frázových sloves! Všech dvacet vět jsem vybral ze svých dvou online kurzů, které se právě na frázová slovesa zaměřují, tedy z kurzů Frázová slovesa 1 a Frázová slovesa 2.

Připraveni zjistit, jaké jsou vaše znalosti anglických frázových sloves? Tak pojďme na to! 🙂

Kvíz spustíte tlačítkem „start quiz“

Continue Reading

Nejpoužívanější anglická frázová slovesa s get

Zdravím všechny u nového článku, dnes se společně podíváme na nejčastěji užívaná anglická frázová slovesa s get (a že jich není málo). Get je totiž pro Brity něco jako brynza pro Slováky, vodka pro Rusy či ikony Mao-Ce-Tunga pro Číňany! Najdete ho téměř všude. A my se dnes pokusíme odhalit, v jakých frázových slovesech se skrývá…tedy get, nikoli Mao-Ce-Tung. Jdeme na to!

Continue Reading