Přeskočit na obsah

[Srovnání] Jaký je rozdíl mezi Náloží angličtiny a Kompletní angličtinou?

Oba kurzy jsou užitečné a plné super lekcí o angličtině. Oba využijí (téměř) všechny úrovně angličtinářů. Takže jak si vybrat? Mám pro vás podrobné srovnání, díky kterému už nebudete váhat.

Pokud bych to měl vzít super stručně

 • Nálož je báječná pro naprosté začátečníky, věčné začátečníky a ty, kteří si chtějí systematicky zopakovat / naučit se vše od začátku.
 • Kompletní angličtina (Kompletka) je super skvělá pro (mírně) pokročilé. Nemá doporučené pořadí, jak ji studovat a po snadno stravitelných kurzech si báječně zdokonalíte angličtinu.

Hned si ale budu „protiřečit“

Stojím si totiž i za tím, že

 • Kompletku zvládne i začátečník (jen to na něj bude možná trochu síla, ale zase jsou lidé, co si rádi naloží a makají)
 • a Nálož ocení i ti pokročilejší (vysvětluji v ní totiž gramatiku tak, že ji konečně pochopíte a procvičování je vhodné pro všechny úrovně).

 

Další rozdíl je v tom, že Nálož si pořídíte na mém e-shopu a obsahuje věci, které jsem natáčel čistě za sebe. Kompletku (respektive jednotlivé kurzy z Kompletky) jsem natočil pro Seduo.cz, což je skvělá platforma, kde můžete online studovat téměř cokoliv.

Hlavní rozdíly a výhody v kostce.

A teď se na ně už podíváme podrobněji.

Nálož angličtiny

Pohodlněji už tu angličtinu naservírovat snad ani nejde. Mocné kombo

 • slovíček,
 • blbuvzdorně vysvětlené gramatiky (omlouvám se za to označení, ale tak to sami studenti píšou do recenzí 🙂 )
 • a velikého množství procvičování, které vás zabaví na dlouhé hodiny.

 

Obsahuje vše, co jsem kdy pro studenty na brona.cz nachystal, tedy celkem 5 „produktů“ (pardon za to slovo, lepší mě nenapadá):

 

 • Dva online kurzy (pokryjí slovíčka a gramatiku).
 • Sadu Write and speak (budete trénovat mluvení, psaní a dokonce i poslech).
 • Originální cvičebnici s vysvětlením ve videích.
 • 365 anglických mini lekcí navázaných na citáty.

Tuhle sadu můžete sice studovat dle své chuti, ale pokud máte rádi namyšlený program studia, tak Nálož má stanovený postup – začnete od slovíček, přes gramatiku a potom procvičujete. A k procvičování každý den píšete, mluvíte a dáváte si lehce stravitelnou mini lekci angličtiny.

Nálož mám plně ve své moci, což zní divně, ale hned vysvětlím. Proto / díky tomu na ni mohu dávat neomezenou garanci spokojenosti. Pokud si ji pořídíte a zjistíte, že

 • vám nesedla
 • nebo jste se s její pomocí základy angličtiny nenaučili,

TAK VÁM VRÁTÍM PENÍZE. Tak moc totiž Náloži věřím (a počet „vratek“ se zatím nepřehoupnul přes 1 %, takže Nálož opravdu funguje).

V recenzích si studenti nejvíce chválí množství, pestrost a seřazení materiálů.

S Náloží zkrátka neuděláte špatné rozhodnutí. Maximálně se zbavíte dlouholetého bloku a angličtinu se konečně naučíte. Prostě přestanete být jako tenhle žralok.

Kompletní angličtina

Zásoba angličtiny, která vám vydrží na dlouhé měsíce. Je toho hodně:

 • 23,5 hodin video lekcí,
 • veškeré bonusy, které k jednotlivým kurzům na Seduo.cz jsou
 • každý kurz je zakončený testem.

 

A navrch ta cena je báječná oproti tomu, pokud byste kupovali kurzy jednotlivě. Momentálně jde o úsporu 12 930 Kč. To je 73 %, což není málo.

 

Co se týče obsahu kurzů, je toho opravdu mrak: 

 • anglické časy,
 • slovosled,
 • předložky,
 • členy,
 • frázová slovesa,
 • užitečné fráze, které ale ve škole neučí,
 • idiomy,
 • (pracovní) maily,
 • Business English,
 • rady, jak se rozmluvit anglicky, …

Kompletka nemá jasně daný postup. Což je pro někoho výhoda – pustí se hned do toho, co právě potřebuje (a že si určitě vybere). Jestli ale hledáte ucelený „program“, musíte si ho sestavit sami.

Tady se dostáváme k možnému kamenu úrazu. Pořídili jste si Kompletku (gratuluji) a v tu chvíli přichází rozhodovací paralýza. Je toho prostě TOLIK a teď Broňo raď, do čeho se pustit.

Tak já vám jednu radu dám. 🙂

 • Seřaďte si kurzy (bohužel jen třeba na papír, v Seduo rozhraní to nejde) podle toho, co vám jde / co umíte / v čem si věříte a postupně přidávejte i kurzy tematicky zaměřené na to, v čem (trochu) plavete, kde si nejste tak jistí.
 • Řekněte si, kolik času a jak často se chcete angličtině věnovat (třeba 3 videolekce denně) a postupně z Kompletky ukrajujte.

 Broňův tip: Jestli chcete ještě lekce doplnit o další procvičování, doporučuji moji BIG Book of Czenglish, což je lehce netradiční cvičebnice plná videí. Pokud tedy v cvičebnici uděláte chybu, ťuknete na přiložený odkaz a ten vás vezme do videa, ve kterém daný kus angličtiny vysvětluji.

Jak už jsem psal výše, Kompletku studujete na Seduo.cz. Což je báječné místo pro online vzdělávání. Navíc na Seduu si může založit profil i firma a mají (v mnoha ohledech) výhodnější podmínky (ale také v něčem jiné – třeba kurzy mají vždy na rok a poté jejich „nájem“ prodlužují). Takže Kompletku třeba snadněji prosadíte u vás ve firmě jako vzdělávací bonus.

Kompletka je nejlepší způsob, jak si na Seduu nasyslit (téměř všechny moje) kurzy za bezkonkurenční cenu.

Seduo také po dostudování poskytuje certifikát, který dokládá, že jste kurzy dostudovali. To se také do pracovního života hodí.


I Seduo nabízí možnost vrácení kurzu, pokud vám nesedne, ale není neomezená jako v případě Nálože, platí 14 dnů. Je to ale férová firma, takže vám určitě nebudou házet klacky pod nohy, pokud by si to opravdu od začátku nesedlo.

Na co se ještě nejčastěji ptáte

V obou kurzech se řeší časy. Ty lekce jsou stejné?

Ne, lekce nejsou stejné. V Kompletce je všech 12 anglických časů a v Náloži ty nejdůležitější (ale vážně podrobně). V Kompletce se o časech dozvíte vše důležité, ale nejdeme tak do hloubky. Nálož (respektive obsažený kurz Základy anglické gramatiky od A do Z) jde opravdu na dřeň všech důležitých časů. A vše se probírá hodně pomalu a do detailu. V Kompletce se tak trochu předpokládá, že už jste o časech někdy slyšeli a tak se více oprašují.

 

Dvojí se nějaký obsah v Náloži a Kompletce?

Ne, videa nejsou stejné. Sice se tematicky překrývají lekce o 6 základních anglických časech, ale každý kurz je vysvětluje trochu jinak, viz předchozí otázka. 🙂 

 

Co když se netrefím a koupím si mně nevyhovující kurz? Vyměníš mi je?

Bohužel, to nemohu. Nálož a Kompletku (jednoduše řečeno) prodává pokaždé někdo jiný (Nálož já, Kompletku Seduo). Obě ale mají možnost vrácení (Kompletka dva týdny, Nálož neomezeně). A navíc, pokud to s angličtinou myslíte opravdu vážně, využijete (časem) oba kurzy.Chci si koupit Nálož i Kompletku, dají se sloučit, ať nemusím nikde překlikávat?

To zařídit nedokážu. Každý z kurzů je totiž na jiné stránce (Nálož u mě na e-shopu a Kompletka na webu Seduo.cz). Tady budete muset mezi kurzy přepínat, omlouvám se. Kompletka má 23,5 hodin, jak dlouhá je Nálož?

Skvělá otázka, ale nedá se na ni jednoduše odpovědět. Kompletní angličtina na Seduu je série videokurzů (a navazujících kvízů). V Náloži jsou dva online kurzy – Základy anglické gramatiky mají 6 hodin a Jak na slovíčka 1 hodinu (plus mínus autobus 🙂 ). V sadě Write and Speak jsou hodiny videí, ve kterých lektoři mojí báječné Virtuální jazykovky odpovídají na modelové otázky. Každá procvičovací věta v BIG Book of Czenglish také vede na video. Plus nepočítám bonusové audio nahrávky. Zkrátka videí je opravdu HODNĚ a špatně se to počítá. Ale pokud to někdo spočte všechno, vymyslím nějakou hezkou odměnu. 🙂

Líbil se vám článek? Podělte se o něj na svých sítích!

Pusťte si angličtinu do sítí

E-book plný inspirace zdarma​​

Čtěte také: