O mně

Jsem Broňa, nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny. Sdílím s lidmi své nadšení, lásku a osobní zkušenosti s výukou a studiem angličtiny. Ukazuji lidem, jak se učit tak, aby to jim samotným dávalo smysl a mohli se radovat z vlastních úspěchů a jednou provždy se zbavit strachu či studu. Věřím, že každý se dokáže naučit anglicky a že výuka angličtiny může a má být zábavou a radostí. Jsem on-line průvodcem na cestě k vysněné angličtině.

A teď trošku podrobněji:

Mám vystudované lektorství a učitelství angličtiny a díky tomu Mgr. před jménem a červený diplom na poličce, mezinárodní cambridgeské jazykové zkoušky CPE (Certificate of Proficiency in English) a CAE (Certificate in Advanced English), státní jazykovou zkoušku, mezinárodní učitelské zkoušky CELTA, a již téměř dokončené zkoušky DELTA. Jinými slovy mne prostě stále strašně baví se učit, jak lépe učit 🙂 Mám dlouholeté zkušenosti s výukou (soukromé hodiny, skupinové kurzy, vícedenní intenzivní jazykové kurzy, mezinárodní jazykové kurzy v Oxfordu), pedagogickým působením (vedoucí táborů, oddílu, kurzy zážitkové pedagogiky) a dalšímu vzdělávání učitelů (kurzy, přednášky, workshopy, semináře, výuka na univerzitě).

Svou vášeň pro angličtinu sdílím s lidmi na největším českém YouTube kanálu zaměřeném na angličtinu (přes 100.000 odběratelů), ve svých online kurzech na Seduo.cz (kde mám nejsledovanější kurz zdarma a také nejprodávanější kurz) a také přímo na tomto webu. Sledovat mne a novinky ze světa angličtině můžete také na mém Facebooku či Instagramu.

Byl jsem zakladatel a vedoucím English Experiential Education Centre, kde jsme se snažili o aplikaci principů zážitkové pedagogiky na výuku angličtiny. O tomto tématu jsem také publikoval knihu Intensive Experiential Language Course.

Rok jsem také pobýval v Irsku, kde jsem navštěvoval večerní kurzy University College Corku a taktéž rok ve Skotsku, kde jsem přes den procvičoval anglickou konverzaci se zákazníky a večer studoval angličtinu na University of Highlands and Islands v Perthu. Léto 2014 jsem strávil v Oxfordu, kde jsem úspěšně složil mezinárodní učitelské zkoušky CELTA v British Study Centres. Na stejné místo jsem se vrátil i v létě 2015, tentokráte však již v roli učitele – měl jsem tu čest učit pět týdnů angličtinu studenty z celého světa, kteří přijeli na intenzivní letní kurzy Embassy Summer. Od té doby se do Oxfordu každé léto vracím.

Školní rok 2016/17 jsem prožil v krásném anglickém městě Bournemouth na jižním pobřeží Anglie, studoval kurz DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages). Během pobytu jsem úspěšně zvládl vystudovat Module 1 (Understanding Language, Methodology and Resources for Teaching) a Module 3 (Extending Practice and ELT Specialism). Module 2 mám v plánu dokončit v létě 2019.

V současné době učím také angličtinu na Gymnáziu Elgartova v Brně (kde jsem byl svými báječnými studenty nominován na cenu Zlatý Ámos) a na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity vedu předměty Zážitkové učení ve výuce jazyka na střední školeHry a aktivity pro výuku AJOrganizace zážitkového jazykového kurzu . Učitel anglického jazyka na volné noze.

Jsem optimista, co se snaží radovat z každého dne a věří, že každý má v sobě potenciál naučit se cizí jazyk. (A také v to, že „Life is too short for boring English lessons“ :))

Níže se také můžete podívat na můj „video životopis“ (v angličtině).

Také se uričtě můžete podívat na mé reference: https://brona.cz/reference/

Broňa‘s Ten Teaching Commandments / Broňovo učitelské desatero

  1. There are more important things in life than English or school (e.g. friends, family, food) / V životě jsou mnohem důležitější věci, než angličtina či škola (například přátelé, rodina, jídlo)
  2. The secret to learning anything is enjoyment / Tajemství učení spočívá v radosti z učení
  3. You are never fully dressed without a smile / Bez úsměvu nejste nikdy zcela oděni
  4. There are no mistakes, just steps to perfection / Neexistují chyby, pouze krůčky k dokonalosti
  5. Questions are more important than answers / Otázky jsou důležitější než odpovědi
  6. Personal example isn’t another way to teach, it is the only way to teach / Osobní příklad není další způsob, jak učit; je to ten jediný způsob, jak učit
  7. Teach students not lesson plan / Učit je třeba studenty, ne plán hodiny
  8. Life is too short for boring English lessons / Život je příliš krátký pro nudné hodiny angličtiny
  9. Inspire and enjoy / Inspirovat a radovat se
  10. Every day is a good day to have a good day / Každý den je dobrý den k tomu mít dobrý den

Mnoho z toho, jak učím a v co „věřím“ je také obsažené v následujícím videu (kde mimo jiné mluvím i o tom, co se snažím „dostat“ do každé své hodiny):

Možná nejlepší obrázek o tom, jak učím vám poskytnou mé reference: http://brona.cz/reference/