o mně

brona_talkJsem Broňa, nadšený učitel angličtiny z Brna, který si často říká, že má asi tu nejlepší práci na světě. Pomáhám totiž lidem zamilovat se do angličtiny, zbavit se strachu z mluvení a radovat se z vlastních úspěchů a pokroků. English is my life and smile is my style 🙂

 

 

A teď podrobněji a seriózněji:

Mé celé jméno je Bronislav Sobotka, jsem absolventem Masarykovy univerzity – obor Lektorství
angličtiny
 a navazujícího magisterského oboru –Učitelství anglického jazyka pro základní a jazykové školy a nabízím doučování, individuální a skupinovou výuku angličtiny v Brně.

Angličtina mě moc baví a nyní mám to štěstí ji jak stále intenzivně studovat, tak i učit. Mám vystudované lektorství a učitelství angličtiny a díky tomu Mgr. před jménem a červený diplom na poličce, mezinárodní cambridgeské jazykové zkoušky CPE (Certificate of Proficiency in English) a CAE (Certificate in Advanced English), státní jazykovou zkoušku, mezinárodní učitelské zkoušky CELTA a dlouholeté zkušenosti s výukou (soukromé hodiny, skupinové kurzy, vícedenní intenzivní jazykové kurzy, výuka na univerzitě) a pedagogickým působením (vedoucí táborů, oddílu, kurzy zážitkové pedagogiky).

Byl jsem zakladatel a vedoucím English Experiential Education Centre (www.e3c.cz), kde jsme se snažili o aplikaci principů zážitkové pedagogiky na výuku angličtiny. O tomto tématu jsem také publikoval knihu Intensive Experiential Language Course.

Rok jsem také pobýval v Irsku, kde jsem navštěvoval večerní kurzy University College Corku a taktéž rok ve Skotsku, kde jsem přes den procvičoval anglickou konverzaci se zákazníky a večer studoval angličtinu na University of Highlands and Islands v Perthu. Léto 2014 jsem strávil v Oxfordu, kde jsem úspěšně složil mezinárodní učitelské zkoušky CELTA v British Study Centres. Na stejné místo jsem se vrátil i v létě 2015, tentokráte však již v roli učitele – měl jsem tu čest učit pět týdnů angličtinu studenty z celého světa, kteří přijeli na intenzivní letní kurzy Embassy Summer. Od té doby se do Oxfordu každé léto vracím.

Školní rok 2016/17 jsem prožil v krásném anglickém městě Bournemouth na jižním pobřeží Anglie, studoval kurz DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages). Během pobytu jsem úspěšně zvládl vystudovat Module 1 (Understanding Language, Methodology and Resources for Teaching) a Module 3 (Extending Practice and ELT Specialism). Module 2 mám v plánu dokončit v létě 2018.

V současné době krom soukromých hodin, kurzů a konzultací učím také angličtinu na Gymnáziu Elgartova v Brně (kde jsem byl svými báječnými studenty nominován na cenu Zlatý Ámos) a na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity vedu předměty Zážitkové učení ve výuce jazyka na střední školeHry a aktivity pro výuku AJ, Organizace zážitkového jazykového kurzu . Učitel anglického jazyka na volné noze. Měl jsem také  tu čest spolupracoval na přípravě a realizaci intenzivně zážitkového jazykového kurzu pro budoucí učitele pořádaného Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity či kurzu pro nadané studenty z Jihomoravského kraje.

Jsem optimista, co se snaží radovat z každého dne a věří, že každý má v sobě potenciál naučit se cizí jazyk. (A také v to, že „Life is too short for boring English lessons“ :))

 

 

Níže se také můžete podívat na můj „video životopis“ (v angličtině).

Také se uričtě můžete podívat na mé reference: https://brona.cz/reference/