O mně

Jsem věčně nadšený optimista a věřím, že potenciál naučit se cizí jazyk má v sobě každý. Také proto svou lásku k angličtině předávám studentům už od roku 2006. A že jich od té doby byly spousty. V soukromých lekcích, ve firmách, na střední škole, na univerzitě, v Česku, ale taky v zahraničí. S některými jsem se viděl osobně a s jinými… Jen online. Na mém YouTube kanále, který odebírá přes 150 tisíc lidí, nebo ve videokurzech pro Seduo.

Žil jsem v Irsku, Skotsku a Anglii. A během studia v Oxfordu a v Bournemouth jsem úspěšně složil mezinárodní učitelské zkoušky. Napsal jsem knihu o zážitkové pedagogice a s velkou chutí organizuju celoanglické Ingliš Weekendy.

Ukazuji lidem, jak se učit tak, aby to jim samotným dávalo smysl a mohli se radovat z vlastních úspěchů. Aby se jednou provždy zbavili strachu či studu. Jak rád říkám:

„Life is too short for boring English lessons“.

Co mám za sebou?

 • Státní jazykovou zkoušku, titul Mgr. (červený diplom) i mezinárodní cambridgeské jazykové zkoušky CPE (Certificate of Proficiency in English) a CAE (Certificate in Advanced English).
 • Několik let v anglicky mluvících zemích (Irsko, Skotsko, Anglie), kde jsem kombinoval studium a práci.
 • Pravidelnou letní výuku angličtiny pro studenty z celého světa v Oxfordu. Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity mám na starost předměty zaměřené na to, jak (lépe) učit.
 • Mezinárodní učitelské zkoušky DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages) a CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages).
 • Založil jsem a řadu let vedl English Experiental Education Centre v Brně, zaměřené na aplikaci principů zážitkové pedagogiky.
 • Vyučuji taky angličtinu na Gymnáziu Elgartova v Brně, kde jsem byl svými báječnými studenty nominován na cenu Zlatý Ámos pro nejlepší učitele.

 

 

 

 

 

Níže se také můžete podívat na můj „video životopis“ (v angličtině).

Broňa‘s Ten Teaching Commandments / Broňovo učitelské desatero

 1. There are more important things in life than English or school (e.g. friends, family, food) / V životě jsou mnohem důležitější věci, než angličtina či škola (například přátelé, rodina, jídlo)
 2. The secret to learning anything is enjoyment / Tajemství učení spočívá v radosti z učení
 3. You are never fully dressed without a smile / Bez úsměvu nejste nikdy zcela oděni
 4. There are no mistakes, just steps to perfection / Neexistují chyby, pouze krůčky k dokonalosti
 5. Questions are more important than answers / Otázky jsou důležitější než odpovědi
 6. Personal example isn’t another way to teach, it is the only way to teach / Osobní příklad není další způsob, jak učit; je to ten jediný způsob, jak učit
 7. Teach students not lesson plan / Učit je třeba studenty, ne plán hodiny
 8. Life is too short for boring English lessons / Život je příliš krátký pro nudné hodiny angličtiny
 9. Inspire and enjoy / Inspirovat a radovat se
 10. Every day is a good day to have a good day / Každý den je dobrý den k tomu mít dobrý den