Přeskočit na obsah

Úžasné vánoční dárky pro studenty angličtiny

Bez ohledu na věk nebo jazykovou pokročilost, některý z těchto dárků potěší každého, kdo má nebo navazuje vztah s angličtinou. Vybírejte z her, knih, kurzů i slovníků. A na závěr přidávám kupu tipů na dárky zdarma nebo za pár korun.

Kdo si hraje, nezlobí a mluví anglicky

Jsme národ milovníků deskových a karetních her. Proto seznam dárků odstartuji právě hrami.

Don’t say it

Týmová hra pro minimálně dva hráče, kterou si nastavíte do tří možných obtížností. Cílem hry je vysvětlit slovo, aniž byste použili slova, která se k tomu nabízí. Kombinuje tak soustředění i nutnost rychlé reakce, protože každé kolo časově omezuje bzučák.

Příběhy z kostek

Hodíte kostkami a podle obrázků vymýšlíte příběh. Žádná raketová věda, ale skvělá zábava pro libovolně velkou skupinu. A kostkami si můžete házet i jen tak sami pro procvičení.

Rozmluvíme Česko

Takhle karetní specialitka z mé zahrádky si klade za cíl rozmluvit Česko (a Moravu a Slezsko 🙂 ). Je to hra, co vás zabaví klidně na celý večer. Ani si nevšimnete, že procvičujete angličtinu a společně rozšiřujete slovní zásobu.

V každém ze 7 setů (tematicky rozdělených na Hobbies, Work & Jobs, Food & Drinks, Travelling a Family & Friends, Arts & Entertainment, Shopping) najdete 100 kartiček, které obsahují kategorie

 • otázky,
 • témata,
 • slovíčka,
 • co je lepší,
 • pravda či lež,
 • modifikátory pro větší zábavu,
 • 20 nejlepších her.

Dalších téměř 100 her, které se dají s kartičkami hrát, si zdarma stáhnete (odkaz je v každé sadě).

A nebojte, vše je přeložené i do češtiny.

Hra je nejzábavnější způsob, jak si cokoliv osvojíte. Klidně i obávanou angličtinu.

Čtení na dlouhé zimní večery

Sem přidávám tipy na čtení v angličtině i na čtení o angličtině. Jak uvidíte, jedno doplňuje druhé.

 

Zjednodušené knihy

Mluvím o nich často a jsou moje srdcovka. Číst v angličtině totiž může opravdu každý. K četbě těch nejjednodušších potřebujete jen přibližně 200 slov.

Zjednodušené knihy vypráví příběhy v různých úrovních. Nejčastěji jich je šest.

Na úrovni jedna vás čeká slovní zásoba o rozsahu zhruba 300 slov, na úrovni dva pak 600 slov a tak to pokračuje až do úrovně šest, v níž se používá zhruba 3 000 slov.

Pokud váháte, s jakou úrovní začít, zvolte tu, která se vám zdá lehká. Díky tomu si četbu užijete bez zbytečného zastavování a pátrání ve slovníku.

Jde o to, aby se vaše hlava přepla do angličtiny. Obtížnost pak postupně zvyšujte, ale příliš s tím nespěchejte. Nevíte-li, jaká úroveň je pro vás ta pravá, můžete si to ověřit pomocí jednoduchého online testu.

Let Your English September

365 těch nejčastějších chyb v angličtině v jedné barevné a trochu bláznivé knize. Nechybí ani vysvětlení podané tak, že už znovu stejné chyby neuděláte. Tak co, jste připraveni mít angličtinu o 365 chyb, trapasů a nedorozumění lehčí?

Chyby, které děláte. Vsadím boty, že ano. Tak co s nimi zatočit?

Zamilujte se do angličtiny

Neprůstřelný návod na to, jak z lásky k angličtině udělat hluboký vztah a ne jen flirt na pár nocí. Kniha poradí s

 • poslechem,
 • čtením,
 • psaním,
 • gramatikou,
 • slovní zásobou,
 • obklopením se angličtinou
 • i s motivací a vytvářením návyků.
Nejsou to učebnice a stejně vám s angličtinou hodně pomohou. Jako dárek se hodí pro naprosté začátečníky i pro anglické fajnšmekry.

Navíc vše doplňují super ilustrace. Mrkněte na bezplatnou ukázku.

Cool fráze na každý den v roce

Vím, že závidět je ošklivé, ale tahle kniha ze závisti vznikla. Často se mi stávalo, že jsem slyšel nějakou skvělou anglickou hlášku, idiom nebo frázi a záviděl jsem těm, kteří je s absolutní lehkostí používali. Tak jsem cool fráze začal sbírat a vydával je na svém FacebookuInstagramu a LinkedInu.

Jenže lidem to nestačilo a chtěli je mít i fyzicky. Takže s hrdostí představuji svoji druhou knihu plnou báječných hlášek pro každou příležitost.

U každé cool fráze najdete překlad a příklad využití. Začátečníkům tak rozšíří slovní zásobu a pokročilým dodají inspiraci pro blýsknutí se třeba při pracovním setkání se zahraničními investory.

Elektronické čtečky

Báječným tipem na dárek je elektronická čtečka.

 • Máte díky ní po ruce kupu skvělých knížek,
 • když po nějaké e-knize zatoužíte, máte ji za pár minut připravenou ke čtení
 • a většina modelů má zabudovaný anglický výkladový slovník, takže si těžká slova přeložíte a případně i uložíte, abyste se k nim mohli vrátit.

Já vím, že papír je papír a moje k prasknutí nacpaná knihovna přízeň tištěným knihám dokazuje, ale bez čtečky si už svůj knihomolský život neumím představit. Osobně používám tu od Amazonu, ale ani s jinými neuděláte chybu.

Učebnice pro samouky

Tady jen stručně, protože všechno důležité jsem podrobně sepsal v článku o nejlepších učebnicích angličtiny pro samouky.

Za sebe vypichuji

Slovník do mobilu i na listování

Možná kroutíte hlavou, že vlastnit slovník je dnes už trochu přežitek, ale podle mého tomu tak úplně není. Na listování a náhodném čtení slovíček s výkladem je něco uklidňujícího.

Myslím, že nejlepší slovník na trhu je Lingea. Mám ho v mobilu, nainstalovaný v počítači i papírově na stole a jsem plně spokojený. 

Kurzy a osobní lektor

Online výuka jazyka je pohodlná, protože za učitelem nemusíte nikam jezdit. Navíc při online kurzu studujete bez ohledu na časové možnosti lektora, můžete při lekci popíjet vaječňák nebo svařák, být jen v pyžamu a když se vám připalují perníčky, výuku stopnete.

S online kurzem nebo lektorem nemusí obdarovaný opustit milované křeslo.

Co se online kurzů týče, máte z čeho vybírat.

Jako dárek bych nejvíce doporučil Nálož angličtiny, která je přesně to, co chcete, pokud s angličtinou (věčně) začínáte, nebo jste mírně pokročili a sekli jste se.

A jestli si mé kurzy chcete bezplatně proklepnout, doporučuji například Nejčastěji zaměňovaná slova v angličtině, který je zdarma.

Virtuální učitel

Založil jsem Virtuální jazykovku a dělá mi velkou radost. Propojuji v ní totiž báječné lektory se skvělými studenty. Všechny učitele jsem přijímal osobně na základě ukázkové lekce a sleduji jejich hodnocení. A s pýchou vidím u všech plné počty hvězdiček.

Nakoukněte do katalogu lektorů a zkuste to letos s originálním dárkem – balíčkem hodin s virtuálním jazykovým učitelem.

Tipy na bezplatné dárky s angličtinou

Potřebujete jen svůj čas a někdy trochu kreativity.

Poukázky na konverzace v angličtině

Znáte kuponové knížky? Vyrobte jednu takovou s poukázkami na konverzace v angličtině. Pokud je chcete ozvláštnit, přidejte i tematické poukazy na snídani s angličtinou, procházku či rande v angličtině nebo na anglické chatování.

Virtuální procestování světa

Vezměte rodinu, kamaráda nebo partnera na anglickou online prohlídku. Skvěle se k tomu hodí Google mapy. Můžete s nimi například znovu procestovat místa z vaší dovolené a anglicky si zavzpomínat na veselé historky z cest.

Mým oblíbeným virtuálně cestovatelským únikem je Secret Door, ale pozor, je to děsný žrout času.

Angličtina v rytmu

Sestavte jako dárek playlist z anglických písniček a nezapomeňte přidat odkaz na dokument s texty.

Pokud chcete obdarovat hudebníka, vytiskněte noty nebo písničky s akordy.

Kniha anglických citátů

Nemusíte popisovat celou knihu, pořiďte tenký notýsek nebo malou knížečku o pár listech a popište ji výroky a citáty.

Romantické o lásce pro partnera, srandovní pro kamarády, optimistické pro rodiče. Pokud s angličtinou obdarovaný teprve začíná, připište i překlad.

No a kdybyste toužili spojit citáty s minilekcemi angličtiny, mrkněte na Broňovu edici citátů a mini anglických lekcí.

>> Chcete více zdrojů angličtiny? Co hned více než 300? Přihlaste se k odběru newsletteru (píšu maximálně jednou za dva týdny) a pošlu vám zdarma e-book s 300+ zdroji na studium angličtiny. <<

Líbil se vám článek? Podělte se o něj na svých sítích!

Pusťte si angličtinu do sítí

E-book plný inspirace zdarma​​