So nebo such? Záleží, před čím stojí
So i such zdůrazňují, umocňují vaše tvrzení. Nedají se ale snadno zaměňovat.
So i such zdůrazňují, umocňují vaše tvrzení. Nedají se ale snadno zaměňovat.
Není jako jako jako. Slova like a as se totiž skutečně obě do češtiny překládají jako jako. Ale jejich použití se liší s ohledem na kontext.
Popřejte (nejen) k narozeninám originálně. Uděláte tím radost oslavencům, ale především svojí angličtině, protože se naučíte super skvělé hlášky a rozšíříte si slovní zásobu.
Ten rozdíl je vlastně hodně jednoduchý, jakmile ho jednou pochopíte, tak už v tomhle gramatickém chytáku nebudete chybovat.
Vidíte anglické slovíčko a je vám povědomé. Jasně, tak to bude něco převzatého z angličtiny, říkáte si. Jenže pak zjistíte, že v překladu znamená něco úplně jiného a chyba, nedorozumění nebo trapas je na světě. Podíváme se na ty nejčastější zákeřňáky.
Oba kurzy jsou užitečné a plné super lekcí o angličtině. Oba využijí (téměř) všechny úrovně angličtinářů. Takže jak si vybrat? Mám pro vás podrobné srovnání, díky kterému už nebudete váhat.
Sepsal jsem pro vás vychytaný seznam frází, se kterými vyjádříte, že chcete s něčím začít či přestat, věnovat se něčemu více nebo něco omezit.
V dnešním článku se podíváme na některé často se opakující dotazy ohledně certifikátů a zkoušek Cambridge English. Pokud vás zajímají informace o tom jak taková zkouška probíhá a jak se co nejlépe připravit, můžete se podívat na předcházející články v této minisérii: Jak se připravit na zkoušky Cambridge English: B2 First (FCE) a C1 Advanced (CAE) a 10 nejlepších tipů, jak uspět u cambridgeské zkoušky B2 First (FCE) a C1 Advanced (CAE). Tak jdeme na to!
Za ty roky, co učím angličtinu online a offline, jsem vypozoroval, že existuje několik druhů či typů studentů, kteří v učení angličtiny pravidelně selhávají. Ne proto, že by snad na angličtinu neměli buňky. Problém je pouze v tom, jak ke studiu přistupují. Věřím, že vy určitě podobné chyby neděláte, ale pro jistotu si na ně a na to, jak se jim vyhnout, pojďme posvítit.
Není jako jako jako. Slova like a as se totiž skutečně obě do češtiny překládají jako jako. Ale jejich použití se liší s ohledem na kontext.
Připravte se na dvě nejpopulárnější cambridgeske zkoušeky: First úroveň B2 (FCE) a Advanced úroveň C1 (CAE). Ukážeme si, proč je výhodné tipovat, jak se vypořádáte s částí Writing a jak při neporozumění díky vhodné otázce získáte bonusové body.
Kontakt
info@brona.cz
media@brona.cz
+470 739 008 826 (zákaznická podpora)
+420 774 089 969 (média)
Dopřejte si pravidelnou dávku angličtiny zdarma v mém newsletteru