Přeskočit na obsah

Jak si správně vybrat učitele angličtiny či jazykovou školu?

Jedním z nejčastějších povzdechů studentů angličtiny je, že neměli ve škole správného učitele. Ve svém volném čase ale máte kontrolu nad tím, kdo vás bude učit, proto přicházím s návodem, jak vyberete toho nejlepšího učitele v jazykovce.

Prošel jsem si všemi fázemi – byl jsem student, učil jsem ve škole a nyní vybírám nejbáječnější učitele do vlastní virtuální jazykovky. Za ty stovky hodin, které jsem učení se nebo učení někoho (případně pozorováním někoho, jak učí) věnoval, jsem přetavil do samostatného praktického článku:

Soukromý „checklist“ toho, co by mělo být přítomné u „správné“ hodiny angličtiny mám už pár let a většina položek se nezměnila. Když se na něj mrknete, zjistíte, že nejde o raketovou vědu nebo průlomové principy učení.

Myslím především na to, aby se student cítil dobře a měl díky tomu motivaci se s učitelem ještě někdy potkat. Ultimátním potvrzením je, když po lekci má chuť zajít s ním na pivo.

Tady máte seznam položek pro zkontrolování po vaší lekci.

Abyste nekupovali zajíce v pytli a nemrhali časem s učitelem, jehož styl učení vám nevyhovuje, požadujte ukázkovou lekci. Po jejím absolvování si v klidu projeďte checklist a zkontrolujte si, jak si učitel vedl.

Není samozřejmě nutné, aby splnil všechny položky. Pokud si některou neodškrtnete, zeptejte se ale sami sebe, zda je to pro vás důležité, nebo danou vlastnost s klidným svědomím oželíte.

Myslíte to s angličtinou vážně? Rád vám s ní pomohu!

Jednotlivé položky ze seznamu rozebírám podrobněji i ve videu:

Checklist si můžete také stáhnou ve formátu pdf ZDE

Pro zajímavost se můžete také podívat na můj checklist (ze strany učitele) ZDE – jenom je v angličtině a 3x delší 🙂

Líbil se vám článek? Podělte se o něj na svých sítích!

Pusťte si angličtinu do sítí

E-book plný inspirace zdarma​​

Čtěte také: