Nejlepší YouTube kanály pro studium angličtiny – TOP 25

Dnes bych se s vámi rád podělil o 25 nejlepších YouTube kanálů pro studium angličtiny, které znám. Poctivě jsem se snažil jich projít co nejvíce a nyní vám přináším můj osobní výběr těch dle mého názoru opravdu nejlepších a nejkvalitnějších. Berte to ale samozřejmě pouze jako inspiraci, hlavní je sledovat to, co vás baví, jenom to tak to bude zábava a jenom to u toho vydržíte. Pro přehlednost jsem seznam rozdělil do několika kategorií. Věřím, že z takto široké nabídky si vybere vážně každý! 🙂

SKVĚLÍ ČEŠTÍ A SLOVENŠTÍ UČITELÉ

1. English Hacker

Seznamte se s Markétou, velmi milou a inspirativní učitelkou angličtiny, která pravidelně publikuje již několik let skvělá videa. Zvláště doporučuji její kurz angličtiny pro věčné začátečníky a samouky. Mimochodem Markéta je také původem s Třebíče. 🙂

2. Kubova English

Kuba učí angličtinu tak, aby to byla – jeho slovy – prdel. Angličtinu učí stravitelnou a občas lehce nekorektní formou. Já bych se občas červenal, ale Kuba to zvládá na jedničku. Krom YouTube má také mega populární Instagram.

3. Jazykový Mentoring

Lydka Machová je úžasná učitelka, které mluví obrovskou kupou jazyků a také je skvěle učí. Na jejím YouTube kanále můžete najít některé z jejich přednášek a kupu skvělý tipů ke studiu.

4. Anglická výslovnost s Irenou

Irenka má úžasný YouTube kanál zaměřený na anglickou výslovnost. Krom toho, že je opravdový odborník (učí výslovnost i na univerzitě), tak je vždy dobře naladěná a umí zapeklitost anglické výslovnosti vysvětlovat s úsměvem a tak, že to zvládne každý.

5. Tady Gavin

Gavin je super sympatický Američan, který se zvládl skvěle a rychle naučit česky (proto jsem si ho také dovolil zařadit mezi České učitele). Na svém kanále zveřejňuje nejen zajímavá videa o svém studiu češtiny, ale také o rozdílech mezi češtinou a angličtinou či typických chybách, které děláme.

6. Broňův YouTube kanál

Broňa je nadšený učitel angličtiny z Brna, která pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny. Online. Už napořád. A taky je trošku náfuka, protože právě zařadil sám sebe to tohoto seznamu… 😉

KANÁLY S OPRAVDU JEDNOUDUCHOU ANGLIČTINOU

7. English Singsing

YouTube kanál English Singsing je sice původně určený pro děti, ale věřím, že je super i pro dospělé, čeká vás tam mimo jiné spousta videí, s krásně čitelnými titulky, jednoduchou angličtinou a příběhy pro děti.

8. Learning English: Extra English BBC

Skvělá a vtipná videa, opět ve stylu sitcomu, tentokrát od BBC, těšit se můžete na cca 40 dílů, kde má každý cca 25 minut – tedy obrovská spousta zjednodušené angličtiny pro Vás 🙂

9. Easy English

Na tomto kanálu se na vás těší krásná animovaná videa s jednoduchou angličtinou, opatřené titulky, ve kterých je krásně zvýrazněné to, čemu se dané video věnuje – třeba typickým frázím pro různé oblasti života, časům či anglickým idiomům.

10. Oxford English Daily Conversation

Spousta konverzací, spousta užitečných výrazů, spousta dílů. Je to velmi „oldschoolové“, ale účel to, dle mého názoru, plní skvěle 🙂

SKVĚLÍ AMERIČTÍ A BRITŠTÍ UČITELÉ

11. Learn English with Papa Teach Me 

Learn English with Papa Teach Me je super YouTube channel s super kanál se super sympaťákem, který vás nejen učí angličtnu, ale také vysvětluje různé věci spojené s životem v Anglii.

12. English with Lucy 

English with Lucy je další ze skvělých YouTube kanálů zaměřených na angličtinu, Lucy je opravdu vtipná, šikovná, a ještě skvěle vypadá. To je asi důvod, proč má dle všeho nejvíc sledujících ze všech učitelů na světě.

13. Tim’s Pronunciation Workshop

Tim je super-sympaťák z Anglie, který spolu s týmem z BBC připravil skvělá videa věnující se výslovnosti, která určitě stojí za zhlednutí!

14. Rachel’s English

Rachel je milá učitelka z Filadelfie, která pravidelně zveřejňuje videa, ve které se skvěle věnuje správné výslovnosti Americké výslovnosti, zajímavým frázím a výrazům. Pokud je Americká angličtina your cup of tea, určitě dejte Rachel šanci. 

15. EngVid: Learn English

Pod „značkou“ či hlavičkou EngVid najdete celou řadu úžasných učitelů angličtiny. Ti, každý svým jedinečným, ale vždy skvělým stylem, vysvětlují nejrůznější věci ohledně angličtiny (časy, fráze, slang, slovní zásobu…). Nejpopulárnější z nich (a také moje osobní favoritka) je Ronnie.

16. Learn English with EnglishClass101

Zajímavá a velmi dobře natáčená video zaměřená na americkou angličtinu, který vás bude provázat milé a energická Alisha. Velmi se mi líbí dlouhá videa, která přestavují různé fráze a obraty, které se vám můžou v konverzaci hodit. Krom nich tu najdete i různé rady, doporučení a tipy ke studiu angličtiny.

SKVĚLÉ KANÁLY RŮZNÝCH ORGANIZACÍ

17. British Council – LearnEnglish

Velmi profesionálně zpracovaná videa od British Council přehledně rozdělená do super playlistů zaměřujících se na věci jako je příprava na zkoušky, jak psát emaily, jak se učit anglicky + různé gramatické okruhy. Vše je opravdu krásně zpracované.

18. BBC Learning English

I má nejoblíbenější angličtině se věnující organizace má pochopitelně svůj YouTube kanál. Doporučuji kliknout na Playlisty a vybrat si co jenom vás zajímá. Nabídka je vážně široká a kvalita opravdu skvělá.

19. Voice of America

Vzpomínáte si, co jsem psal o BBC Learning English? Tak úplně to stejné platí i Voice of America. Pochopitelně s výjimkou toho, že se jedná o americkou angličtinu.

20. TED talk

Přidejte se k miliónům lidí po celém světě, kteří sledují krátké přednášky těch nejchytřejších a nejinspirativnějších lidí na celém světě. Ke všem videím by měli být k dispozici jak titulky, tak možnost stáhnout si text přednášky.

UČTE SE SKRZE PŘÍBĚHY A FILMY ČI SERIÁLY

21. Learn English With TV Series

Skvělý kanál pro milovníky filmů, seriálů a angličtiny. Tu se tu totiž učíte pomocí slavných filmů a seriálů. Nejdříve je vždy na videu scéna z daného filmu či seriálu (například z Harryho Pottera či Přátel), u ní jsou pak titulky a v nich zvýrazněné užitečné fráze, slova či obraty. Ty jsou později vysvětleny a je ukázáno, jak je správně použít. Super je také to, že se zaměřují i na přirozenou výslovnost.

22. American Stories

American Stories je počin Voice of America, který Vám přináší krásně zpracovaných 56 klasických amerických příběhů, ty jsou nejen hezky načtené, ale můžete také sledovat text na obrazovce.

23. Greaded readers

Tohle je trošku podvod, já vím, ale přesto… Jedna z nejúžasnějších věcí ke studiu angličtiny jsou skvěle udělané zjednodušené knihy. K nim jsou pak téměř vždy také „přibalené“ audioknihy. Tedy nahrávky těch zjednodušených knih. A právě ty jsou také k nalezení na YouTube.

24. English Stories Collection

Tohle je pouze (na ukázku) jeden z mnoha kanálů, kde se dají najít příběhy v zjednodušené angličtiny. Skvělé je, že text, který je právě čtený vidíte také na obrazovce. Příběhů je zde pro vás rovných 189, takže si určitě vybere každý.

25. English Speeches

Na tomto super kanálu najdete obrovskou spoustu inspirativních proslovů v angličtině. U každého z nich najdete nejen titulky (velké a dobře čitelné), ale také – a to je to co opravdu úžasné – si každý proslov můžete stáhnout v pdf či mp3 a to zcela zdarma a bez nutnosti registrace. Jenom pozor při jejich stahování na vás bude vyskakovat řada podivných reklam…

DALŠÍ SPOUSTA ÚŽASNÝCH ZDROJŮ ZDARMA?

Přihlaste se k odběru mého newsletteru a jako poděkování vám přistane ve vaší emailové schránce ebook s těmi nejlepšími tipy, aplikacemi a stránkami ke studiu angličtiny 🙂