Přeskočit na obsah

BROŇOVA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2020

Velké firmy posílají svým akcionářům výroční zprávu obsahující informace o tom, jak se jim celý rok dařilo a co je u nich nového. Já nejsem ani firma, ani velký, dokonce nemám ani akcionáře. Tedy, tak napůl. Rád si totiž představuji, že každý, kdo si ode mě někdy něco koupil nebo občas kouká na má videa, něco mého si přečte či poslechne, je vlastně můj akcionář. Někdo, komu jsem „odpovědný“ a díky komu můžu dělat práci svých snů. Tedy i vy. A proto i pro vás sepisuji tuto zprávu. Dozvíte se v ní, co se mi letos povedlo, co se mi moc nepovedlo, co jsem vytvořil, co mělo největší úspěch, kupu zajímavých čísel a také, jaké mám plány na příští rok.

ONLINE KURZY

Nové online kurzy

Letos jsem pro vás, ve spolupráci s mým milovaným Seduem, vytvořil dva nové kurzy.

Rozmluvte se anglicky!

Tento kurz je jedinečný v tom, že je to vlastně 3v1. První část kurzu vás naučí, jak se rozmluvit (praktické rady a tipy). Dále jsou zde ke stažení kartičky pro procvičování konverzace (rovných 700) a tipy na to, jak s nimi pracovat. Třetí část tvoří uzavřená Facebooková skupina pouze pro ty, co si kurz koupili. V ní dostanete každý týden nového partnera, se kterým si voláte (anglicky, pochopitelně).

Ovládněte každodenní pokec v angličtině

Super praktický kurz, který vás provede běžnou anglickou konverzací od začátku do konce. Krom všeobecných rad a doporučení je zde hlavně obrovská zásoba užitečných frází a výrazů pro každou část rozhovoru. Učíme se, jak rozhovor zahájit, ukončit, jak zdvořile nesouhlasit, jak se mile rozloučit a mnoho dalšího.

Nejprodávanější online kurzy

Letos, stejně jako loni, u vás byly jednoznačně nejpopulárnější mé dva největší kurzy. 

Kompletní angličtina s Broňou

Jasný vítěz. A nedivím se. Je to má „vlajková loď“. 14 kurzů v jednom, za zvýhodněnou cenu — 290 lekcí, 16 hodin nabitých angličtinou. A hlavně, obrovské množství nových znalostí a dovedností a vaše skvělá zpětná vazba.

Základy anglické gramatiky od A do Z

Můj druhý nejrozsáhlejší kurz byl také druhý nejprodávanější. Rád si ho představuji jako pevné základy, na kterých si můžete postavit váš vysněný anglický dům. Více než 6 hodin praktických videí, veškeré lekce k dispozici v PDF a MP3 souborech a nová cvičebnice jako bonus. Mimochodem, pokud si kurz koupíte nyní, tak ho máte ve slevě a získáte také přístup na 6 živých online setkání, která startují 25. ledna 2021.

E-BOOKY

300+ nejlepších odkazů, aplikací materiálů a tipů

Raději se mě ani neptejte, jak dlouho mi trvalo, než jsem to dal všechno otestoval, sepsal a dal dohromady… 😀 Je z toho každopádně krásných 81 stran nabitých těmi nejlepšími materiály ke studiu angličtiny. Přehledně rozdělených do 20 části (čtení, psaní, poslech atd.). E-book je vám k dispozici zdarma – stačí se přihlásit k odběru mého newsletteru.

BIG Book of Czenglish

Nejčastější chyby nás Čechů (a Slováků) v angličtině pěkně pohromadě. Přes 500 vět z více než 100 mých videí na jednom místě. Krásně promíchaných, takže netušíte, co vás o kousek dále čeká a jednoduše tak odhalíte své slabé stránky. Každá věta má navíc odkaz k mému videu, kde se daná věc vysvětluje. V komentářích tak můžete položit otázku. Jinými slovy – nikdy na to nejste sami. 

Moc mě těší, že jsem mohl takto skvěle využít všechny ty věci, které jsem roky dávat dohromady pro má videa. Poprvé jsem zde také otestoval koncept, kde si sám kupující volí, za kolik si chce knihu koupit (190, 390, 790). Pokud by vás to zajímalo, tak 111 lidí si ji koupilo za 190 Kč, 101 lidí za 390 Kč a 11 lidí za 790 Kč.

Cvičebnice k Základům anglické gramatiky od A do Z

O kousek výše, u kurzu Základy anglické gramatiky od A do Z, jsem zmiňoval novou cvičebnici a tohle je ona. 300 extra vět k procvičení. Pokud jste si kurz koupili dříve a cvičebnici byste rádi měli, stačí napsat a moc rád vám ji pošlu. Je vážně krásná. 🙂

PRO UČITELE

Letos jsem měl, co se akcí pro učitele týče, velké plány. Mimo jiné i proto, že se mi podařilo získat, ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, akreditaci MŠMT na můj kurz Zážitková pedagogika a její využití při výuce angličtiny a ostatních jazyků. Ten jsem stihnul uvést pouze jednou, právě v Olomouci, pak to už bohužel nebylo možné. Krom toho jsem zvládl asi čtyři další školení a semináře, než přišel první lockdown. Během něho pak asi dva semináře online a také vystoupení na báječné (online) konferenci ATECR.

Super Speaking Set for English Teachers

Co se naopak povedlo a z čeho jsem opravdu nadšený, je Super Speaking Set. Ten obsahuje: 700 kartiček, 200 her (v češtině a angličtině) a také můj první online kurz pro učitele, ve kterém sdílím to nejlepší z mého know-how. Kurz si doposud zakoupilo asi 250 učitelů (zhruba 200 z nich přes svou školu). A jejich reakce i ohlasy studentů jsou skvělé a já má obrovskou radost, že se v tolika místech ČR a SR vesele „speakuje“ 🙂

Mimochodem, SSS by nikdy nezvládnul vytvořit sám. Níže proto můžete vidět společnou oslavu s mým super báječným týmem (tedy, jeho většinou), který se na tomto díle pár let podílel.

VIDEA

YouTube

Během letošního roku jsem pro vás natočil 46 videí (tedy jsem téměř splnit svůj cíl – jedno video za týden). V přiložené tabulce můžete vidět, že to jednoznačně nejpopulárnější bylo Slavná jména, která všichni vyslovují špatně. Celkem měla má videa, za tento rok, téměř dva milióny zhlédnutí a diváci s nimi strávili zhruba 160 tisíc hodin (tolik hodin s Broňou, občas si říkám, aby to lidi nějak nepoznamenalo…). Odběratelů přibylo necelých 15 tisíc, což je trošku méně, než jsem doufal, ale mám radost, že „padla“ hranice 150 tisíc.

Zajímavostí pro mě bylo, že letos poprvé lidé trávili více času sledováním mých videí na mobilu, než na počítači (zde je jasně patrný trend posledních let).

Co se rozložení diváků týče, YouTube už dávno není místem „pro děcka“. Nejvíce je vás mezi 18 a 34 lety. Radost mám z příbytku lidí ve věku 55+ a 65+. Potvrzuje to mé tvrzení, že na angličtinu není nikdy pozdě. Což ostatně říkám i v tomto rozhoru pro Český rozhlas.

Televize Seznam

Zhruba před rokem jsem začal publikovat svá videa i na Televizi Seznam a musím říct, že mě odezva velmi příjemně překvapila. Seznam má evidentně na Českém trhu stále velmi silnou pozici a hodně věrných uživatelů. Můj pořad Angličtina s Broňou má nyní již 17 tisíc odběratelů, z čehož má velikou radost.

Nejpopulárnějším videem na Televizi Seznam byly Zaručené trapasy v angličtině s více než 130 tisíci zhlédnutími.

KNIHA

Jelikož toho letos moc dělat nešlo, tak jsem seděl na zadku, psal a psal a plnil si celoživotní sen. Napsat opravdovou knihu. První fáze hotová, kniha odevzdaná do rukou super redaktorky. Chtěl bych vám říct tři věci. Nejtěžší bylo začít, pak už to bylo jenom lepší. Opravdu nemožné věci jsou jenom ty, o které se ani nepokusíme. Lidi z Jan Melvil Publishing jsou neskuteční profíci a sympaťáci v jednom! Níže je číselné shrnutí toho mého snažení 🙂

A o čem bude? Asi vás nepřekvapím – o tom, jak se naučit anglicky. Ale vlastně je to hlavně kniha o naději. O naději, že každý, kdo opravdu chce, se zvládne naučit anglicky. Také se snažím odpovědět na ty otázky, které si (či mi) ohledně učení angličtiny lidé nejčastěji kladou. Třeba jak dlouho trvá naučit se anglicky, jak s tím začít, jak se učit slovíčka, jak natrénovat poslech a velikou hromadu dalších. Když to dobře půjde, mohla by být kniha, na světě, ještě do prázdnin. 🙂

PODCASTY

Jako nadšený posluchač podcastů mám velikou radost, že s vámi mohu sdílet své nadšení pro angličtinu i touto formou. Letos jsem natočil pouhých 16 podcatů, ale příští rok bych jich rád zvládnul alespoň o deset více (jeden za 14 dní). Těší mě, že za poslední rok měly mé BroňaCasty zhruba 120 tisíc stažení.

Nejposlouchanější z těch letošních, byla epizoda číslo 11, kde jsem odpovídal na to, co vás nejvíce zajímá.

Poslouchat BroňaCast můžete buď přímo na mém webu, přes Apple podcastSpotify nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci.

BLOG

Stydím se, až za ušima se červenám. Letos jsem napsal pouhých 5 článků (neb jsem stále psal buď knihu nebo tvořil online kurzy). V příštím roce bych se chtěl ale polepšit a vytvořit 26 nových příspěvků. Že to myslím vážně je vidět na tom, že za prosinec jsem zvládl tři. 🙂 Zvláště doporučuji ten o úžasných Google Chrome rozšířeních pro vylepšování vaší angličtiny.

NEWSLETTER

Jsem velký fanoušek newsletteru. Sám spoustu skvělých odebírám a moc mě baví ho pro vás tvořit. Na rozdíl od většiny ostatních cest, jak s vámi můžu sdílet tipy, nápady, odkazy a doporučení, si tento vždy najde cestu až k vám. Nikde se neztratí. O to více mě těší, že vás za tento rok přibylo asi 5 a půl tisíce. Celkem je odběratelů kolem 19 tisíc.

Letos jsem vám poslal 16 newsletterů. Celkem jich tak odešlo cca 240 tisíc, z nichž jste otevřeli necelých 70 tisíc. I nadále mám v plánu, posílat vám to nejlepší ze světa angličtiny, zhruba jednou za měsíc. Pokud nechcete, aby vám něco uteklo, stačí se přihlásit 🙂

TRIČKA

Od letošní roku si můžete koupit má originální trička. Máte na výběr ze sedmi motivů, které jste mi pomohli vybrat v online hlasování. Vyrábí je ručně má kamarádka Zuzka a s láskou vám je pošle až domů. 🙂

INGLIŠ WEEKENDY

Těsně před korona krizí jsme stihli uskutečnit zážitkový kurz angličtiny v Hradci Králové, ve skvělém penzionu Nad Oborou. Byl to jeden z nejlepších, co jsem kdy zažil, a hned po jeho konci jsem měl já i celý tým velikou chuť na další. Ten jsme ale bohužel museli zrušit. Pokud chcete, aby vám termíny na příští Ingliš Weekendy neutekly, stačí se přihlásit k newsletteru (tam posílám informace vždy přednostně). A jestli vás zajímá, jak to na takové akci chodí, koukněte na tohle krátké video.

WEBINÁŘE PRO FIRMY

Když mě oslovili ze SAPu, jestli bych jim nechtěl udělat zábavný webinář zaměřený na angličtinu, trošku jsem se bál. A nakonec to bylo opravdu skvělé. Moc jsem si to užil já a zdá se, že i účastníci. Tak jsme si to společně zopakovali. Další byl pak pro úžasné lidi ze Siemensu a nakonec jeden v rámci firemního vánočního večírku pro Global Payments. Zjistil jsem, že tohle je něco, co mě vážně baví a reakce jsou také super pozitivní. Takže pokud byste chtěli zábavnou soutěž/webinář i u vás ve firmě, dejte určitě vědět.

UČENÍ NA UNIVERZITĚ

Tradičně jsem učil své dva nejoblíbenější předměty Hry a aktivity pro výuku angličtiny a Učitel angličtiny na volné noze 2.0. Poprvé jsem je ale učil online, což byla zcela nová zkušenost. Hodně jsem se toho bál, ale opravdu pozitivní zpětná vazba od studentů, mě velmi potěšila a díky ní přemýšlím, že bych z obou udělal do budoucna také online kurzy, aby byly přístupné každému, koho tato témata zajímají.

UČENÍ NA GYMNÁZIU

Velkou část roku jsem učil online a ač jsem se opravdu snažil, tak jsem zatím nenašel způsob, jak učit angličtinu komunikativním způsobem efektivně online skupinu 15 studentů. Moji studenti jsou zlatí a mají se mnou velkou trpělivost, ale osobně vnímám svoji neschopnost učit online větší skupinu lidí opravdu efektivně jako své selhání, a mrzí mě, že jsem to nezvládl lépe. Sám učím na poloviční úvazek, a proto opravdu obdivuji všechny své kolegy, kteří se snažili kvalitně učit online na plný úvazek. You are super stars!

ZPROSTŘEDKOVÁNÍ VÝUKY

Již delší dobu se snažím propojovat skvělé učitele s báječnými studenty. Letos to ale nabralo nečekaně na obrátkách tím, že se velká spousta učitelů ocitla bez příjmů (nejčastěji kvůli zrušené firemní výuce). Snažil jsem se pomoct, jak to šlo, a myslím, že vše dopadlo k vzájemné spokojenosti jak učitelů, tak studentů. Pokud byste i vy hledali báječného učitele angličtiny, stačí vyplnit krátký formulář.

Tuto část aktualizuji v dubnu 2021 a radostně hlásím, že virtuální jazykovka plná báječných učitelů, ze kterých jsem nadšený, už šlape.

CO SE NEPOVEDLO

Krom všech těch věcí, které se povedly a se kterými se lidé rádi pochlubí (to platí samozřejmě i pro mě), jsou i věci, které se moc nepovedly. A přijde mi fér mluvit i o nich. Co se mi tedy konkrétně nepovedlo? 

UčíTelka

Byl jsem osloven ke spolupráci s UčíTelkou (vysíláním České televize pro děti, které se musí učit doma). Měl jsem za úkol vytvořit dvě ukázková videa. Úkol jsem splnil. A práci nedostal. Zaslouženě. Jsem si jistý, že na výuku mladších studentů je mnoho povolanějších. Pokud byste na videa chtěli přesto kouknout, tady jsou: Czenglish a Fun with English.

Spolupráce s médii

Velmi jsem si přál začít nějakou pravidelnou spolupráci s médii. Že bych třeba psal krátké články o angličtině či tipy, jak se v ní zlepšovat. Nebo měl pořad, ve kterém by se učili mluvit anglicky i zdánlivě beznadějné případy. Jak asi tušíte, tak se mi to nepovedlo. Zkusil jsem oslovit Aktuálně a Deník. Z prvního mi nikdo neodepsal, v druhém to zahráli zdvořile do autu. Pak jsem to trošku zbaběle přestal zkoušet. Je mi hrozně trapné se sám někde „cpát“. Kdo ví, třeba se časem někdo ozve. 🙂

Rozmluvte se anglicky!

Ano, to je ten online kurz, o kterém jsem psal na začátku. Ten, ze kterého jsem byl strašně nadšený. Bohužel ale ne každý byl nadšený. S hodnocením 88 % je to můj nejhůře hodnocený kurz. A rozumím tomu proč. Je to kurz, který vás naučí, jak se rozmluvit. Nenaučí vás ale mluvit. Je to, jako by vás někdo chtěl naučit chytat ryby, jenže vy jste chtěli rybu.

Opravdu dobrá skupinová online výuka

O tom už jsem psal, takže jenom stručně. Umím udělat hodinu zábavnou, umím předat kupu vědomostí. O tom to ale není. Zatím neumím učit větší skupinu lidí tak, aby byli opravdu aktivně zapojení a rozvíjeli přirozeně své komunikační dovednosti. Mám se co učit.

Rozmluvme Česko

Mám super velký plán. Rozmluvit Česko. Měl jsem ho ale už loni a zatím se nikam neposunul. Přes veškeré usilovné přemýšlení nevím, jak přesně na to. Rád bych lidem ukázal, že jediný způsob, jak se zlepšit v mluvení, je mluvit, že chyby jsou kámoš a bez nich to nejde, že angličtina nejen že může, ale také má být zábavná. Chtěl bych mít ambasadory Rozmluvme Česko, kterým bych předal své know-how a materiály zdarma. A ti by pak rozmlouvali své okolí, rodiny, školy či firmy. Velké plány, co? Skutek zatím ale Broňovi utek. Třeba příští rok. 🙂

VLASTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Jedna z nejpodivnějších a nejpodezřelejších věcí na světě je učitel, který se sám nevzdělává. Zde jsou věci, které mi pomohly rozšířit si obzory a naučit se něco nového.

Seduo

Jednoznačná jednička v online vzdělávání v ČR. Najdete zde kurzy od opravdových špiček ve svém oboru. Osobně mám skvělou zkušenost například s kurzy Pavla Mináře (Google nástroje), Margit Slimákové (zdravý životní styl), Pavla Lasáka (používání Excelu), Petra Pouchlého (networking), Michelle Losekoot (jak se prodat textem) či Filipa Kahouna (management a budování značky).

Masterclass

Naprosto úžasné kurzy, kde s vámi své know-how sdílí ti opravdu nejlepší z nejlepších. Jenom pro ilustraci: Gordon Ramsay vás učí vařit, Martin Scorsese a David Lynch vás učí točit filmy, Natalie Portman a Judie Foster herectví, Carlos Santana hrát na kytaru, Garry Kasparov hrát šachy, Neil Gaiman a Dan Brown psát příběhy, Christina Aguilera zpívat, Serena Williams hrát tenis…

Na volné noze

Jsem hrdým členem této úžasné komunity pod vedením kapitána Roberta Vlacha. Byl jsem na jeho skvělém školení podnikání na volné noze a také na všech setkáních (think-tancích) v Brně a vždy jsem si odnesl obrovskou spoustu inspirace. Jednoznačně doporučuji!

Mastermind skupiny

Jsem členem dvou úžasných mastermind skupin, ve kterých se pravidelně (1× za měsíc) setkáváme. Je neuvěřitelně osvěžující vědět, že na to, co děláte, nejste sami, a že je zde někdo, kdo se vám rád pokusí pomoci a poradit. Pokud se chcete o mastermind skupinách dozvědět více, zde je o nich super článek od Pavla Ovesného —  se kterým jsem byl mimochodem na opravdu báječné túře v rámci jeho podnikatelského programu Lesa Pán.

Mentoři

Mám tu obrovskou radost a čest, že spolupracuji s asi šesti super báječnými lidmi, se kterými si vždy jednou za měsíc povídáme anglicky. Já se dozvím spoustu opravdu inspirujících věcí z jejich oborů a oni si zase procvičí angličtinu a dostanou na ni zpětnou vazbu. Po každém setkání si připadám o pěkný kus šťastnější a chytřejší. Například taková Bohdana Goliášová mi vždy dá tak skvělé otázky, že nad nimi musím celý měsíc přemýšlet. 🙂

Webináře

Těch byla letos taková spousta, že vás jejich výčtem nebudu nudit. Kdybych měl ale přece některé zmínit, tak ty, které mají na Naučme se. Jmenovitě ty od Michala Doubka (finance), Adama Marčana (webináře) a Lucie Gramelové (podnikání v jazykových službách).

Konference

Na jazykové konference se vždycky moc těším, ale letos jsem se bohužel osobně nemohl podívat ani na jednu, což mě vážně mrzí. Z těch, které jsem navštívil online, mně nejvíce zaujala ChatterConf 2020, kterou si můžete celou přehrát online. Věřím, že bude přínosná jak pro pokročilejší studenty, tak pro učitele.

Scribd (audioknihy)

Služba Scirbd je takový Nextlix pro audioknihy, za malý měsíční poplatek máte k dispozici neomezené množství audioknih. Ty se dají stáhnout do mobilu (aplikace) a poslouchat kdekoli. Mezi (audio) knihy, které mne letos nejvíce zaujaly, patří následující: Principles (Ray Dalio) – životní a business principy, Peak Performance (Brad Stulberg and Steve Magness) – jak dosahovat maximálních výkonů, Barking Up the Wrong Tree (Eric Barke) – co ví věda o úspěchu a The Intelligent Investor (Benjamin Graham) – věčně mladá 70 let stará kniha o investování.

Knihy

I letos jsem si jich nakoupil násobně víc, než jsem stihl přečíst. Well, každý máme nějakou slabost… 😉 Mezi ty, které můžu jednoznačně doporučit, patří následující: 

TÝM

Víc než kdy jindy jsem těžil z toho, že mám opravdu OBROVSKÉ štěstí na lidi. Nedokázal bych toho ani desetinu, kdybych nebyl obklopen úžasnými a šikovnými lidmi. Se vším, co se (nejen) administrativy týče, mi úžasně pomáhá virtuální asistentka Anička. Zpětně nechápu, jak jsem bez ní mohl fungovat… S texty a psaním mi super skvěle pomáhá Dan Šácha. Je neuvěřitelné, jak moc umí to, co já napíšu, zkrátit a „projasnit“. O klidný spánek a daně se mi báječně stará má účetní Nela. Grafiku nově a super skvěle dělá Martina Šviráková. Jsem z toho, jak skvěle umí věci vizuálně pojmout, nadšený! O marketing na sociálních sítích se mi báječně stará opravdu moc šikovná Evka Čalkovská. Můj dlouholetý kamarád Petr se super báječně stará o vše, co se webu a technických věcí týče. Krom výše zmíněných lidí mi dále pravidelně a opravdu moc pomáhá skupina asi 10 super úžasných učitelů, se kterými spolupracujeme na vytváření výukových materiálů a aktivit. Mezi ně patří třeba tohle super báječné trio Ivona FořtováZita Biberlová a Dáša Sthelíková

Jak vidno, to co může zvenčí vypadat jako one man show, je ve skutečnosti práce asi 20 úžasných lidí. Bez nich bych byl takhle maličký:

OSOBNÍ ŽIVOT

Přestěhovali jsme se! Nebojte, ne z Brna pryč, ale z Brna (Juliánova) do Brna (Králova Pole). Docela se mi dařilo pravidelně běhat (asi 4× týdně) a radostně s kamarády uběhnout neoficiální maraton (fotka po doběhu). Na pivo jsem chodil hlavně online, což není špatné, ale úplně ono to taky není, co si budeme povídat… 

SPOLUPRÁCE

Zdá se, že mám štěstí i na lidi ve firmách. Letos jsem mohl spolupracovat s následujícími.

Seduo

Tradičně jsme spolupracovali se Seduem na tvorbě nových kurzů a už pro vás chystáme další na nový rok. Mám velikou radost nejen z naší skvělé spolupráce, ale také z toho, jak se Seduo rozvíjí a vylepšuje. Nyní je třeba i na Slovensku či ve Finsku. Rozhodnutí kývnout na nabídku vzájemné spolupráce před pár lety bylo jednoznačně jedno z nejlepších v mém životě.

Česká spořitelna

Má první spolupráce s firmou, která není přímo zapojená do vzdělávání. Nejdříve jsem se toho trošku bál, ale nakonec jsem opravdu nadšený. Vše probíhalo nejen profesionálně (to jsem čekal), ale úplně mega skvěle po lidské stránce. Díky Lucko! Vytvořili jsme společně trojici videí kombinujících angličtinu a bezpečnost na internetu.

Blabu

Společně s Blabu jsme připravili sérii super rozhovorů s rodilými mluvčími o angličtině, Češích, našich chybách a rozdílech v životním stylu. Najdete je spolu s dalšími rozhovory zde. S Blabu spolupracuji dlouhodobě, moc jim fandím a těším se na další společné projekty.

Albi

Když Albi kývlo na můj návrh na spolupráci, samou radostí jsem poskakoval po bytě (doufám, že to snad nikdo neviděl). Je mi obrovskou ctí, že můžeme společně vytvářet tematické sady hracích karet pro zábavné a efektivní procvičování angličtiny. Můžete se na ně těšit právě v následujícím roce. Já se těším moc!

Melvil

O tom, že mám tu velikou radost a čest vydat knihu u mého nejvíc nejoblíbenějšího nakladatelství, už jsem psal. Mám z toho tak velikou radost, že to chci zmínit ještě jednou. Mimochodem, dostal jsem nabídku původně od jiného (také skvělého) nakladatelství. Ale protože je Melvil prostě srdcovka, tak jsem jim napsal, jestli by náhodou nechtěli vydat moji knihu oni, že je mám nejraději… Svět je prostě plný zázraků! 🙂

ROK 2021

Jako vždy mám veliké oči/plány. Věřím, že to bude báječný rok. Pokusím se to vzít tentokrát raději stručně, ať u mé závěrečné zprávy nestrávíte mládí. 🙂

  • Jak na psaní mailu v angličtině (online kurz, Seduo) – Kurz o tom, jak psát správně e-maily v angličtině. Jaké výrazy kdy a kde použít, nejčastější chyby a také zásoba užitečných frází a výrazů.
  • Tematické hrací karty (Albi) – Vždy 100 kartiček, jedno téma (travelling, hobbies atd.) a kupa her a zábavy.
  • Kniha o tom, jak se naučit opravdu anglicky (Melvil) – Aneb kniha o naději, že to každý může zvládnout.
  • Super Speaking Set for English Teachers 2 – Pokračování úspěšné první série. Dalších 600 kartiček, 200 her a nekonečno (doufám) nadšeně mluvících studentů a spokojených učitelů.

365 Cool frází, jedna na každý den (Instagram)

Každý den jedna super cool fráze pro vás. Anglicky, česky a s ukázkovou větou. Za rok bude tedy vaše angličtina o 356 stupňů lepší. 🙂 Zatím na Instagramu, ale brzy snad také jako e-book.

A jenom pro zajímavost, takto vypadá můj plán na rok 2021 v mentální mapě 🙂

ZÁVĚR

Pokud jste to dočetli až sem, jste moji hrdinové. Opravdu. Je vidět, že umíte věci dotahovat do konce. A to je super. V tom případě určitě dotáhnete i to, co si plánujte na právě začínající rok 2021. Moc vám v tom držím palce! Mám na vás jednu prosbu. Pokud jste to vážně dočetli až sem, napište mi. Abych věděl, jestli má smysl ještě někdy psát něco podobného… Díky moc! 

A abych nezapomněl, na závěr tradičně to hlavní, don’t forget to stay awesome and dream BIG! ❤️

Video na stejné téma můžete shlédnout zde:

A pro ty z vás, kteří preferují poslech tu mám stejné téma zpracované i jako podcast: BroňaCast 028 -Broňa výroční zpráva za rok 2020

Líbil se vám článek? Podělte se o něj na svých sítích!

Pusťte si angličtinu do sítí

E-book plný inspirace zdarma​​

Čtěte také: